Profile
Blog
Photos
Videos
170111 Reggio-Emilia. Emilia-Romagna. Italy.
Bresciasta paluun jälkeen säädettiin junalippuja, tulevaa majoitusta ja laivalippuja vielä koko porukalla yön pikkutunneille asti. Viimeinen yö Reggiossa ja sitten aikainen herätys kun piti keretä 8:47 aamujunaan.. Viimeiset pakkaukset hoidettiin n.klo 7:30 ja sitten olikin aika hyvästellä isäntäpariskunta joka itsekin valmistautui jo alkavaan työpäivään. Kiitos Tainalle ja Davidelle vielä loistavasta vieraanvaraisuudesta ja kaikesta (Grazie di tutti!!)!!
Matka juna-asemalle taivallettiin linja-autolla jonka jälkeen odoteltiin snadisti myöhässä olevaa junaa Reggion sumuisessa aamukasteessa. (Reggioon oli luvatu seuraavaksi viikoksi 30 centin lumipeite joten olikin jo aika lähteä kohti etelän lämpöä..) Junan lopulta saavuttua nostettiin rattaat vaunuun ja etsittiin oma loossi. Matskut levitettiin nopeasti ympäri hattuhyllyjä ja sitten vaan peukut pystyyn että kukaan muu ei tulisi istumaan samaan loossiin. Viiden minuutin kuluttua oveen kolkutettiin ja nyrpeän näköinen täti astui jakkupuvussaan ja samsoniten pikkumatkalaukussaan sisälle omaa penkkiään penäten. 7.5 Tunnin matka Napoliin oli juuri alkanut..
"I knew I was going to take the wrong train, so I left early"
-I-
- comments
Taina&Davide Onneksi sitä lunta ei sitten tullutkaan... Ja kiitoksia teille visiitistä, oli huippua kun kävitte! Loppureissua seurataan tätä kautta :)
ilari Hienoa! Lumisadetta ja seuraavia treffejä odotellessa :D
Kati Voi Syksy <3
Kati Ilari yök :D