Profile
Blog
Photos
Videos
Jep, viimeinen paiva lahenee loppuaan.. Ja viimekertaisten hankaluuksien jalkeen paadyttiin tanaan kuohuviiniin, sen korkki saatiin ihan ilman apua auki. :-) Loydettiin vihdoin Fresitaa, tosin Argentiinan versio, joka ei ole ihan yhta hyvaa kuin alkuperainen (siis Chilelainen). Mutta maistuu silti aikasta hyvalle.. ;-)
Tanaan otettiin viimeiset punat, tai siis brunat, pintaan. :-) Kun taalta ei loydy arskanottopaikkaa rannalta (vaikka kaupunki on rannalla!), maattiin hikisessa puistossa aika hikisina. :-) Jouduttiin mahdollisesti myos johonkin videokuvaan ja lisaksi ohikaveleva mies otti kannykkakameralla kuvan Sannasta bikineissa (siis kaveli aivan Sannan viltin vieresta kannykka sopivasti suunnattuna niin, ettei jaanyt epaselvaksi mihin han tahtasi..). Tilanne oli niin nopeasti ohi, ettei ehditty juoksemaan peraan ja keskustelemaan kuvan poistamisesta. Loppupaiva ollaankin pakkailtu ja kovin nayttaa silta, ettei tee tiukkaakaan saada tavaroita mahtumaan, rinkkoihin jaa jopa tilaa (ja hotellin siivooja saa monta uutta vaatekokonaisuutta..)!!!
Olo on aika haikea.. (eika johdu pelkasta Fresitasta) Mutta toisaalta on myos kiva palata kotiin. Ehka taman tajuaa vasta kotona, kun arki iskee paalle, etta mita kaikkea on tullut koettua. Hienolta tuntuu kylla jo nyt. Mutta nyt naihin kuviin ja tunnelmiin, ennen kuin Fresita alkaa enemman nostattamaan tunnelmaa ja tulee kirjoitettua mita sattuu. See ya!! :-)
- comments