Profile
Blog
Photos
Videos
Dette bliver blot et kort lille indlæg, da vi har lidt travlt. Vi har siddet på den samme cafe i 1,5 time for at bruge deres internet til at Skype hjem, så vi føler lidt at vi er nødt til at smutte snart, og vi er også ved at være ret sultne da klokken er ved at være 20.00 hernede.
BBQ i fredags var helt vildt sjovt. Vi fik en del at drikke, men det var det hele værd da vi fik snakket med en masse andre mennesker på hostlet.
I går var Majbritt og jeg ude at se på huse i Newtown. Vi så på 2 huse, hvoraf det første var af interesse. Så i morgen skal vi ringe og høre om det er muligt at vi kan få lov til at leje det. Det er på 3 værelser med et opholdsrum og en lille hyggeligt gård. Vi skal bo der med en anden dansker der hedder Michael; han læser normalt også på KU, og læser jura.
Vi har ellers set endnu mere af byen, og ellers bare nydt byen og prøvet at forstå at vi virkelig ER kommet helt over på den anden side af jorden!
Når jeg næste gang har lidt mere tid vil jeg sørge for at få lagt lidt flere billeder op.
Hav det godt!
//Philip
- comments
Christian Fedt Philip! Hilsner fra sandkassen, hvor temperaturen idag sneg sig op på beskedne 48 grader...