Profile
Blog
Photos
Videos
Huomenta!
Nyt on aika avata tämä blogi, kun lähtö lähestyy entisestään. Matkavalmistelut ovat hyvässä vauhdissa ja suurin homma tällä hetkellä on asunnon saaminen tyhjäksi, sekin projekti alkaa olla pian voiton puolella. Yllättävän paljon on hommaa pienessä yksiössäkin! Valmistelut ovat kuitenkin olennainen osa matkalle lähtöä ja tietenkin omiaan nostattamaan matkakuumetta, kun kaikki alkaa konkretisoitumaan.
Nyt on muutenkin mukava fiilis, sillä työt loppuivat ja seuraavat kolme kuukautta menevät jokseenkin leppoisissa tunnelmissa, verrattuna Suomen kaamokseen, jonne ikävä kyllä joutuu palaamaan joulukuussa. Mutta sitä ei mietitä nyt, sinne on vielä pitkä aika! Sitä ennen on vielä edessä monta seikkailua.
Huomenna nokka kohti Helsinkiä ja illalla Snoop Doggin keikka jäähallilla ja sunnuntaina sinivalkoiset siivet lähtevät Helsinki-Vantaalta kohti Mumbaita klo 20.
Reissun päällä pyrin päivittämään blogia ja lisäilemään kuvia aina mahdollisuuksien mukaan. Riippuen miten kylissä on internetyhteyksiä tarjolla, suurimmissa kaupungeissa tietenkin pitäisi löytyä.
Shanti!
- comments