Profile
Blog
Photos
Videos
Da var det siste dag i Singapore. Vi kom oss opp og fikk pakket siste del av tingene våre. Hodet verket litt og magen var ikke helt på topp denne dagen, hos begge. Denne morgenen var det bare Line som orket frokost, men de var tomme for syltetøy. Agatha kom å hentet oss og vi ble kjørt hjem til dem hvor vi fikk lunsj. Det ble først servert grise-mage suppe, noe som ikke passet særlig inn med formen vår. Og etterpå var det thailandsk mat. Martine var litt mer dårlig enn Line var, så hun hadde noen runder på doen for å få opp litt. Ikke bare bare med gratis drikke. Vi ble kjørt avgårde til flyplassen og alt gikk riktig så greit der, frem til immigrasjons disken. Der skulle de ha siste del av vårt immigrasjonskort og begge to var helt sikre på at vi hadde nettopp kastet den lille papirbiten. Heldigvis fant vi den, men svetten var ikke langt unna. Martine var fremdeles svært dårlig i magen og fikk samlet sammen en del plastposer i tilfelle noe skulle skje. Vi hadde noen få sing dollar igjen, så Line gikk på shopping og kom tilbake med en penn hver og en bamse til å henge på sekken. Det som friket Line veldig ut på flyplassen var det at hun kunne ikke huske å ha gått igjennom eller sett en security kontroll, og kunne ikke forstå hvorfor de ikke hadde en på denne flyplassen når de hadde det i Afrika! Trikset de har gjort i Singapore er å ha en kontroll ved hver gate, sikkert lurt på sin egen måte. Det var så mange nordmenn der, og vi ble litt freaket ut ettersom vi har ikke hørt så mye norsk fra andre på en god stund. Flyturen gikk greit uten noen problemer for hverken Line eller Martine.
Vi hadde ikke booket noe hostell i Bali, ettersom vi tenkte det ville være greiere å finne et når vi kom. Men man trengte visst å skrive ned adresse i Bali på immigrasjonskortet. Heldigvis hadde Martine skrevet ned navn på noen hosteller, så det gikk sånn tålig. Vi kom ut og stresset med å få tatt ut penger og få alle innpåslitne taxi sjåfører bort fra oss. Fikk rede på hvor mye vi burde betale for taxi til et av hostellene og ble kjørt dit. Heldigvis var det ledig på Bedbunkers i 12-manns rom. Helt ok sted booket for en natt, med tre senger i høyden. Toalettet var det andre problemer med. Line hadde først problemer, men Martine fikk også problemer der. Saken er at døra til "båsen" er bare omlag 20-30 cm fra doskåla, så beina ville ikke få plass! Matatiso! Ikke særlig kult når Martine trengte å få opp enda mer fra magen på denne trange doen. Møtte ei svært hyggelig jente fra London og fikk i oss litt mat. Det ble en tidlig kveld på oss og en svært god natt søvn.
Neste morgen var det bare å få booket neste hostell. Fant et på Hostelbookers som så riktig så fint ut i Ubud, med dobbelsenger, frokost inkludert og badebasseng. Eneste nedtur var at det billigste var på 4-mannsrom, og vi er bare 2! Spurte Natasha om hun ville bli med oss, slik at vi kunne dele regningen på 3 pers, og tilfeldigvis hadde hun nettopp booket buss til samme destinasjon uten overnatting. Tre stykk ordnet! Bussen kom, eller, en liten minivan. Det var sitte plasser nok til alle, men verre med bagasjen, som stod i høyden midt i bussen. Etter 1-2 timer i buss var vi fremme. Lykkelige Line hadde møtt en på bussen som ikke hadde overnatting og som var okey med å dele med oss. Fire stykk ordnet, og alt i boks! Vi begynte å spasere gatelangs med tunge sekker på ryggen for å finne frem. Rommet består av en stor dobbelseng, kjøkken område, stort og fint bad, veranda med hage og en hems med dobbelseng. Og det koster bare 62kr natta per pers! Lykke. Vi kom oss til ro og fikk badet litt i bassenget. Etter en dusj var vi så og si klare for middag og tradisjonelt balinesisk danseshow. Plutselig utbryter Line "håret ditt er grønt!". Og joda, tuppene av håret til Martine, som hadde vært i kontakt med klorinvannet i bassenget, var nå grønt. Heldigvis er det ikke like synlig når håret er tørt, men får nok ikke det bort med det første. Line sitt hår har også fått litt grøntskjær, sikkert pågrunn av blonde striper.
Vi dro opp i hovedgata for middag. Det kule med Ubud er at det er bare enveiskjørte gater overalt og det er butikker og koselige folk alleveier. Fant oss en billig restaurant hvor de holdt på å rigge i stand til live-musikk senere på kvelden, så det bråket en del. Vi var for sene til å rekke danse showet, så vi små løp bort til tempelet. Det var riktig så kult med damer i flotte tradisjonelle drakter, menn kledd ut som aper, menn med drage kostyme. Det er en blanding av dans og teater, og var veldig kult! Men litt kjedelig ettersom det varte i 1,5 time.
Da dette var slutt kjøpte vi litt alkohol på "mini mart" for å kose oss med spotify og kalde drikkevarer på vår flotte veranda. Luke møtte en kompis så han ble med også. Det ble en lang natt med historier, musikk og møte med andre kulturer.
- comments
Serine :) Ta bilde av hotellrommet! :D Byen høres kjempe fin ut :) <3
lima2013 Det gadd vi ikke. Hehe!