Profile
Blog
Photos
Videos
Hoi Iedereen,
We zijn niet verloren gelopen, we waren gewoon in de outback. Pfff eens even denken want we hebben veel te vertellen. Na Carnarvon zijn we vertrokken richting Coral Bay. Waar we na aankomst vorige week donderdag direct een duikshop hebben opgezocht en een duik hebben geboekt voor de zaterdag. Verder hebben we die dag weinig meer gedaan, we zijn namelijk laat in de middag aangekomen en moesten toen nog een camping regelen. We zijn alleen 's avonds nog de kroeg ingedoken om de echte outback jack's te zoeken. En ja we hebben er een aantal min of meer gevonden. En natuurlijk kwamen we ook onze vrienden van de tv tegen. Wat een avondje rustig " een wijntje drinken" moest worden, werd uiteindelijk een klein zuip festijn en laten we het zo zeggen we waren ladder zat!! De details zullen we besparen, maar als je de volgende morgen wakker wordt en je hoofd op straat laat zien en iedereen kijkt je aan met een grijns en begint vervolgens kei hard in je gezicht te lachen dan heb je het toch redelijk bont gemaakt denken wij?! Ach het was eruuuugg gezellig zullen we maar zeggen. Vrijdag hebben we dus maar besteed aan het uitkateren en ons verschuilen bij de auto. Gelukkig ging ook deze dag snel voorbij en moesten we ons deze keer netjes gedragen, omdat we de volgende dag zouden duiken en daar hoort geen alchohol bij, dus hebben we ons maar gehydrateerd met liters water.
Zaterdag morgen DUIKEN!! Om half negen meldden we ons netjes bij de shop en konden we onze spullen passen en bij elkaar gaan zoeken. Uiteindelijk vertrokken we richting de boot, waar we de gebruikelijke huisregels uitgelegd kregen en waarna we onze duikflessen konden gaan opbouwen. En wat een heerlijk gevoel om 's morgens vroeg zelf je eigen zooi te zooien en te genieten van je boottrip naar je eerste duikplek. Onze eerste duik was even wakker worden, want jee het water was echt ijskoud, ondanks de wetsuits. De duik was in een redelijk grote groep, wat even aanpassen was, aangezien er behoorlijk wat klunsjes bij waren en je regulator uit je mond gekickt werd of je duikbril af geschopt. Toch mocht dit de pret niet drukken, en was de onderwaterwereld wederom prachtig en heerlijk rustig. Na de eerste duik voeren we naar een andere plek, waar we alleen onze snorkels aandeden en op jacht gingen naar Manta rays, grote roggen van gemiddeld 2 tot 5 meter doorsnee. Ondanks dat het zicht troebel was, waren de beesten groot genoeg om ze te kunnen zien, errug indrukwekkend! Na deze ervaring gingen we terug op de boot voor een lunch, om hierna opnieuw het water in te springen voor de tweede duik. Vanwege de grote groep liepen we wat vertraging op, maar ondanks dat was het wederom super. Helemaal omdat we verschillende haaien hebben gezien! Erg bizar om daar zo dichtbij te zwemmen, ondanks dat ze niet zo groot waren (1,5 meter) waren het toch wel haaien, maar gelukkig waren ze niet gevaarlijke en hoefden we alleen te genieten! Na deze duik was het jammer genoeg ten einde, iedere keer toch weer balen als het voorbij is. 's Avonds kwamen we bekenden tegen (en ja hij was franstalig:-) en zijn we met hen de kroeg ingedoken (deze keer een stuk nuchterder dan de vorige keer!)..
Zondag hadden we wederom een dagje rust, met lekkere ijsjes eten en relaxen..
Maandag dan toch Coral Bay verlaten, en vertrokken we in de richting van Exmouth. Hier aangekomen zijn we meteen weer op zoek gegaan naar een duikschool, en die middag wederom een duik geboekt voor de woensdag, hoezo verslavend! Na wat boodschappen gingen we het nationaal park in wat bij Exmouth ligt, om daar voor een nachtje op de "camping" te slapen. Omdat het bijna vol was, mochten wij op het laatst beschikbare plekje staan op een kampeerplek met 5 plaatsen en een niet-doortrek-wc.. Wat is kamperen toch heerlijk:D!! 's Middags zijn we op turquoise bay terechtgekomen. Waar we met een zakje chips van de zonsondergang hebben genoten. Och wat hebben wij toch een zwaar leven pfff!
Dinsdag morgen zijn we via het park richting Exmouth terug gereden en daar hebben we een camping opgezocht. "s Middags zijn we naar de andere kant van het natrional park gereden, waar we 2 super gave route's hebben gereden over bergachtiglandschap wat ons indrukwekkende beelden van kloven gaf. We hebben enorm genoten hiervan. "s Avonds hebben we niet veel meer gedaan dan goed uitgerust voor onze duikdag de volgende dag.
Woensdag morgen om kwart over 6 ging de wekker, hoezo vakantie?? En na een heerlijk ontbijtje gingen we de wandeling aan richting de duikshop, en wie kwamen we tegen: onze vrienden van de tv. Ja we moeten er voortaan maar super hard om lachen want we stalken elkaar gewoon. Wij zetten onze reis voort en om half 8 stonden wederom duikspullen te passen en te verzamelen. Deze keer moesten we bij de boot aangekomen een lijn vormen en alle duikspullen over de steiger zelf de boot opslingeren. Dus reken maar zo'n 70 loodzware flessen en alle tassen en andere zooi, dus voordat wij op die boot zaten liep het zweet in straaltjes langs onze bikini's en hadden we onze workout weer gehad. De tocht op de boot duurde zo'n 1.5 uur, waardoor we enorm konden genieten van de trip. Toen iedereen klaar was kregen we een duikbriefing en gingen we deze keer maar met 3e en 2 masters duiken, dus lekker rustig. De eerste duik leverde wat technische problemen op: gaatjes in onze bcd's, aangeslagen duikbrillen en was een beetje roeien met de riemen die je had. Het was wel weer prachtig, super veel gekleurde vissen, maar het was nog niks bij onze 2e duik die we later maakten.
De tweede duik ging rondom een prachtig stuk koraal, wat echt ongelofelijk, adembenemend mooi was! Niet te omschrijven hoe geweldig deze 2e duik was. Eenmaal terug op de boot mochten we na de lunch nog wat snorkelen, maar wij besloten op te warmen op de boot, want zonder je wetsuit is het toch best even fris te noemen. We hebben zoooo ontzettend genoten van deze dag en dat hebben 's avonds bij terugkomst gevierd met zelfgemaakte hambuhrgers! JAMMIE!, van duiken krijg je honger.
Donderdag zijn we in alle vroegte vertrokken richting Tom Price (kwart voor 7 de wekker, zie je: niks vakantie?!), vlak bij Karijini national park. Dit was een trip van zo'n 600 km en dus hebben we de dag volbracht in de auto. Erg saai en 's avonds was het freezy koud te noemen en doken we op tijd ons bedje in.
Vrijdagmorgen om kwart over 5 de wekker (waar is onze vakantie gebleven??) want we moesten om 6 uur weg zijn richting een andere plaatsje waar onze 4x4 car klaarstond. Om 7 uur waren we dan ook de tijdelijke eigenaren van een enorme bak! En zijn we richting Karijini gereden, waar we eerst een camping regelde en daarna met onze 4x4 gas gaven en door het park zijn gaan raggen! (We know soms zijn we ook net kerels he, en om dat dan compleet te maken we reden een toyota landcruiser). We besloten 's middags een hike te maken in 1 van de gorges, wat een prachtig klim en klauter hike werd, recht naar beneden en op handen en voeten. Een normaal mens zou misschien terug zijn gegaan, maar ja wie zijn wij om een beetje gevaar aan te gaan en gewoon naar beneden te denderen. Wat werd beloond met een prachtig uitzicht op het water en geweldige rotsformaties. Boven stonden mensen bij het uitkijkpunt te zwaaien en zich af te vragen hoe we daar ooit gekomen waren en terug kwamen. Maar het was echt een officieel hike pad. We liepen kleine schade op aan benen en andere lichaamsdelen, maar het was super gaaf. We reden nog naar wat andere uitkijkpunten en gingen toen terug richting Tom Price voor boodschappen en wat benzine, want onze nieuwe vriend zoop enorm! Dus mannen: economisch gezien geen goede investering, schrap het dus maar van je verlanglijstje af! 's Avonds nog even een kopje chocomelk gaan halen omdat het zo koud was en daar troffen we onze vrienden van de tv weer aan. Die ons toch even op het hart duwde dat we echt fit moesten zijn voor alle hikes en niet zo als toen die ene avond in Coral Bay. En bedankt, met schaamrood op de kaken zijn we maar afgedropen naar onze auto.
Zaterdagmorgen zijn we wederom aan een klim in een gorge begonnen en ook die gaf het nodige klim en klauter werk. Het is echt een adembenemende hobby als je dan beneden staat dat is echt al het zweet waard! De 2 gorge die dag was heel slecht aangegeven en halverwege gaven we het op. Toen zijn we aan het water gaan genieten van onze banaantjes en de foto's van zuid-afrika terug gekeken, echt heerlijk. 's Middags zijn we terug naar Tom Price gereden, boodschappen gedaan, camping geregeld en daarna een afscheidtourtje gemaakt met onze 4x4 en mount Nameless opgereden, wat het nodige schakelwerk en stuurwerk opleverde, wat was dat onwijs gaaf om te doen! Daarna de auto terug ingeleverd en na een heerlijke gezonde maaltijd vroeg de auto ingekropen, want het was weer eens ontzettend koud.
Zondagmorgen wilde we het begaanbare gedeelte van het park nog ondekken met onze eigen auto. Maar naar 1 blik op de mega toeristische parkkeerplaatsen en tientallen mensen onder in gorges, incl. jengelende kinderen op slippers, draaide we om en reden we door naar Port Hedland. Daar hebben alleen maar overnacht en zijn we maandag morgen vertrokken richting Eighty mile beach. Hier hebben we een dagje rust genomen want al dat auto rijden is vreselijk vermoeiend en saai. Dus naar wat socializen met onze buurman zijn we een benauwde nacht in gegaan. Nu was het weer te warm om te slapen, raar land hoor Australie!
Dinsdag onze echt relax dag en aangezien wij echt beide niet van aan het strand hangen zijn, hebben we dat 1.5 uur volgehouden en 's middags nog bij de auto wat gelegen in onze bikini's. We moeten namelijk eens af van de broeken en mouwen op onze lichaam, die niet sexy meer te noemen zijn. We zijn mega bruin en hebben melk witte kleren aan op ons lijf: BAH! Dus we moeten wat vaker de zon aanbidden. 's Avonds arriveerde de tv mensen weer, maar deze keer hebben we elkaar niet echt gesproken.
Gister doorgereden naar onze voorlopige thuishaven hopen we, we zijn in Broome, waar we werk hopen te vinden. We hebben gister onze onderwaterfoto's laten afdrukken, die allemaal mislukt zijn dus helaas. En verder hebben we ons thuis even gevierd met een flesje wijn. Vandaag eerst jullie op de hoogte gesteld met deze blog en vele nieuwe foto's!! Nu gaan we cv's uitprinten en op job-jacht. Alle onbeantwoorde mail van de afgelopen weken, zullen de komende dagen worden beantwoord, dus nog even geduld...
See Ya!
- comments
Suzan Wat een verhaal weer... Mooi dat jullie ook eens op tijd jullie nest uit moeten. Is er toch nog een beetje gelijkheid op deze wereld! Ik kijk uit naar de foto's en de komende verhalen! Wij gaan op naar een zonnig pinsteren, daar moeten we het mee doen hier in NL. Maar ja... we klagen niet. Dat doen jullie tenslotte ook niet... toch?? Groetjes Suzan
Marieke Wat super gaaf!! Ik moet weer aan het werk, maar daar heb ik nu ineens niet meer zoveel zin in.. Geniet ervan!
Maaike Meis wat sta je stralend op de foto's :-)!! Leuk om te zien joh! En wat een duikverhalen, nog even en ik noem je verslaafd haha. En terecht dat jullie er op tijd uit moeten! Moet ik ook praktisch elke dag om 6:25uur ;-) X
Joyce Weer mooie belevenissen!! Heerlijk om te lezen! Succes met de job-jacht,ik hoop dat jullie snel wat gevonden hebben! Xx joyce
Marnix Zonde van de fotoos! Maja, je kunt het altijd nog een keer proberen toch? :P Gefeliciteerd met jullie jobs trouwens!
Ralph Gefeliciteerd met jullie baan. Zorgen jullie wel dat je goede arbeidsvoorwaarden en -omstandigheden hebben?