Profile
Blog
Photos
Videos
Hallo!
Dit is de laatste dag in Nepal en we zijn weer in Kathmandu en zijn zo goed als klaar om te vertrekken naar Bangkok. Eerst nog even een verslag van de afgelopen week.
Op 30 oktober hebben we mountainbikes gehuurd en zijn we richting Sarangkot gefietst, een dorp van waaruit je prachtige uitzichten zou hebben op de bergen. Door de steile weg en haarspeldbochten zijn we er niet gekomen, maar van de uitzichten hebben we wel kunnen genieten. Het verkeer is ook noemenswaardig. De fietsbel is een onmisbaar onderdeel van de fiets en we hebben onszelf de oren van het hoofd gebeld. Het is namelijk gebruikelijk om bij elke inhaalactie en bocht te laten weten dat je er bent. De auto's en vrachtauto's en bussen hebben ieder een eigen, soms origineel, melodietje als toeter. Het is erg chaotisch op de weg, maar de consequenties vallen mee door de lage snelheden. De weg terug was alleen vermoeiend voor de handen: het bellen en remmen. We zijn de heuvel afgesjeesd en kwamen uit bij Devi's Falls. Hier verdwijnt de rivier als een waterval in een (heilige) grot. De grot was ook te bezoeken en hier hoorde en zag je het water naar beneden storten en uiteindelijk weer verder ondergronds verdwijnen. Tijdens de lunch bij waterval werden we als VIP's behandeld en wilden 2 grote families één voor één met ons op de foto.
Onze laatste dag in Pokhara hebben we besteed aan het bezoeken van de World Peace Pagoda, een stupa die bovenop een heuvel aan het meer staat. Na wat aandringen en bangmakerij gidsten 3 jongetjes ons naar boven voor een klein bedrag en een dropje. Bovenop was er een feest bezig met veel eten, veel mensen en een religieuze ceremonie. Later konden we de stupa betreden en van een mooi uitzicht genieten. 's Middags weer terug naar beneden gelopen en het laatste stukje per bootje over het meer afgelegd.
Met lichte tegenzin vertrokken we de volgende dag naar Kathmandu in een heuse touristbus. Deze was een stuk comfortabeler dan de gebruikelijke variant. Hotel Down Town was snel gevonden en had een beter prijsje dan de vorige. We waren van plan om de laatste dagen te besteden aan het verkennen van de Kathmandu-vallei en met zijn religieuze/ culturele bezienswaardigheden.
De volgende dag hebben we met wat moeite (de bestemmingen op de bussen zijn niet leesbaar voor ons) de bus naar Patan gevonden. Hier hebben een flinke wandeling gemaakt langs de vele tempels. Ondanks een vreedzame demonstratie zijn we toch weer veilig door het verkeer heen gekomen en 's middags de tempel van Swayambunath bezocht. Op de trappen die naar de tempel leiden kwamen we veel aapjes en bedelaars tegen. De tempel was niet veel bijzonders, maar het uitzicht over de stad was leuk.
De tweede dag in de vallei hebben we een taxi genomen naar Pashupatinath. Dit is één van de heiligste hindu/ boedistische plekken. De tempel mochten we niet bezoeken, maar er was genoeg te zien. Het meest bijzondere waren de twee crematies die gaande waren. De lichamen worden op houtstapels langs de oevers van de heilige Bagmati-rivier verbrand. Al met al een indrukwekkende plek. Daarna zijn we doorgelopen naar Bodnath, een van 's werelds grootste stupa's. In één van de vele kloosters zijn we door een monnik van een gereinigd karma voorzien. De bus terug was een nieuw avontuur, met 17 man in een heel klein Suzuki busje!
Na deze twee dagen zijn we wat cultuurmoe en hebben we het gisteren rustig aan gedaan. Vanmiddag vliegen we naar Bangkok met een 6 uur durende overstap in Delhi.
Groetjes,
Christian en Anne Mare
P.S. We hebben ook weer nieuwe foto's en video's toegevoegd. Er is 1 nieuw fotoalbum en we hebben foto's aan het eerste album (Kathmandu, Pokhara, Chitwan en raften) toegevoegd.
- comments