Profile
Blog
Photos
Videos
Forsoek to paa aa sjekke ut av hotellet var vellykka. Vi hadde god tid, saa Astrid og Jostein gikk for aa faa med seg Jama Masjid de ogsaa. Vi foelte oss ferdige med det vi har funnet ut var den gamle delen av Delhi (Old Delhi), og bestillte oss taxi til Pooja Palace der vi skulle moete GAP-lederen og de andre folka vi skulle reise med. Passene la vi like greit igjen paa det gamle hotellet (...) I tillegg var vi ankommet feil hotell (foroevrig ikke vaar feil, GAP hadde byttet moetested). Etter lett panikk og en rask problemloesning maatte Jostein og Mathias tilbake paa Tara Palace, der de laag trygt i resepsjonen. Vi vurderte aa kreve hotellet for taxi-penger, men fant ut at det er tross alt vel saa mye vaar feil.
Det var gangavstand fra Pooja til TJS Grand, det nye moetestedet, men det var nok uten 20 kilos sekker paa ryggen og 10 kilo paa magen. Den nye gruppa med mennesker virket veldig hyggelige, og med Afrika friskt i minne visste vi at vi kom til aa komme tett paa disse menneskene de neste 7 dagene. Norge stilte sterkest blandt de 13 frammoette med 6 personer. England stillte med 3, Belgia med 2 og Canada 2. Etter info om turen og den etterhvert godt innoevde, og ikke minst obligatoriske avslappinga, gikk Astrid og Carina paa butikken. Vi tenkte det uansett ikke kom til aa bli verre enn i Cairo, men det er jo fort gjort aa ta litt feil. De kom anpustne hjem etter aa ha maatte loepe fra ivrige indere paa jakt etter.. tja, hvem vet hva de ville oppnaa med det. De loep naa ihvertfall etter de. Det hele ble i ettertid beskrevet som "sykt ubehagelig".
At det ble dusj og mer avslapping kommer vel ikke som kjerringa paa julekvlden for dere lesere lenger.. eller var det omvendt?
Takk India, for en ny utfordrende og spennende dag! Naa er vi endelig i GAPs hender.
- comments
Mamma Brit Randi Endelig oppdatering på bloggen! :) Eg gler meg nåkka voldsomt tel å læs videre . . . ! :) Go`klem til dere alle fire! :)