Profile
Blog
Photos
Videos
24. januar landet vi endelig i Beijing. Nedtellingen startet med over 100 dager til avreise, og det er fremdeles uvirkelig at vi er i Kina!
I velkomshallen på flyplassen ble vi møtt av guiden vår, som vi får kalle John. Han er en av de få her nede som kan prate forståelig engelsk. John og sjåføren vår kjørte oss til hotellet vårt. Førsteinntrykket var noe varierende. Hotellet var rent og fint, og personalet hyggelig. På den annen side har vi gjennomsiktige dører til toalett og dusj, og hotellet lukter en blanding av stekte nudler og rå kylling. Etter et par minutter er lukten forsvunnet, så vi overlever.
Den første dagen ble brukt til å vandre i gatene (og utrolig nok finne veien tilbake til hotellet). Vi føler oss som en vandrende turistattraksjon, der alle ser på oss med undrende blikk. Flere har stoppet opp, ledd og pekt, og knipset et par bilder.
På jakt etter mat ble gleden stor da vi så KFC, gleden var derimot kortvarig. Det var tydeligvis KFC med en kinesisk vri. Det meste av maten ble liggende igjen, og vi gikk videre til nærmeste Mc-Donalds, hvor burgeren smakte akkurat som den skulle!
- comments
Rolfen Hei Gøy å følge med ! Din far ga meg tilgang : ))
theresestegen Hei. Så kjekt at du følger med på bloggen.