Profile
Blog
Photos
Videos
Heeey!
Surfers Paradise ar heeeelt galet, har sa kul har.. Bor just nu hos Michael, helt galen grek/australiensare som ar otroligt rolig.
Vi kom fran Brisbane ner till S.P. i..hmm.. typ Tisdags.. vi hade ingenstans att bo, sa vi tnakte att vi skulle lasa in vara vaskor i ett skap for att spendera natten pa stranden. vi ar for snala for att betala for hostel :)
sa typ precis innan vi ska lagga in vaskaorna i skapet, ringer Adrian, som vi bodde hos i Brisbane, fragar om vi har nagonstans att bo, och vi sager att vi har tankt sova pa stranden. efter tio min ringer han igen och ger oss ett nr till en kille som JATTEGARNA vill att vi ska surfa hans soffa. Denna kille ar da Michael. Sa vi gar hem till Michael, som bor 10 m fran stranden, och har havsutsikt, tar en dusch, gar ut och ater pa en jattemysig japansk restaurang, gar sedan pa bio for att sedan aka hem till hans andra hus, typ VALRDENS finaste.. Dar satter han pa jacuzzin, och vi glassar med Bacardi breezer och mar allmant bra. sa under loppet av nagra timmar forandrades vara planer fran en kall kall, balsig natt pastranden, till att glassa i en jacuzzi i varldens finaste hus, med stora, himmelska sangar. det ar vadosm ar sa bra med att ta allt som det kommer!!
Sa ja, vi ar lite glada att vara har, ska aka ner till Byron Bay, vilket kommer bli SJUKT KUL hoppas jag!
Och igar hade vi valdigt kul, vitraffade vara danska kompisar, Jens och Kenneth igen, och dom ar sa roliga. Jag alskar dom! Haha. ja minsann. Och vi traffade nagra killar fran Sydney, som vi kanske ska fira nyar med, och dom bor precis vidfyrverkerierna sa vi kommer ha vrldens basta utsikt over do,m.. Weeeeehooo.
Har sa mkt att se framemot. Men oengar pengar pengar. JAG VIL VINNA PA LOTTO!!!!
Det ar sa jobbigt har samtidigt. Man bara dricker och dricker och dricker, varje dag ar en fest, och varje dag traffar man nya manniskor man ska socialisera sig med. Men ida och jag har t.o.m. haft tid till en 2-dagars paus mellan festandet. Vi ar stolta! Sa igar formiddag lag vi bara nere vid poolen, och bastade lite, och gick lite till gymmet, kollade pa lite film. Ja livet ar harligt.
Jag vet att jag skriver lite osammanhangnde. men men. Gah. nu ska vi forsoka ragga boende for inatt ocksa. wish us good luck! YEY
Love
Nina
- comments