Profile
Blog
Photos
Videos
Noen ganger bare liker jeg byen eller stedet jeg kommer til med en gang. Veit ikke alltid hvorfor, er bare noe med stemninga! Og hostellet så klart. Liker jeg ikke hostellet, så går det utover hvor godt jeg liker resten av stedet. Men her i Melbourne har jeg et supert hostell med super beliggenhet, det er nyyyydelig vær som dere ser på bildet, folk smiler og stemninga er topp! Så jeg liker Melbourne allerede :D
Men før jeg går videre med det må jeg jeg bare komme med en siste oppsummering av Fiji, for jeg er fryktelig skuffa! Ikke over selve landet, for det er så klart nydelig (spesielt hvis man kommer seg vekk fra hovedøya!), men folka dere, folka.. Jeg tar tilbake at de er hyggelige, for det er bare for å leke kompis og komme på din godside! Etter én dag merker man hvor falsk all hilsinga egentlig er. Og da jeg var på øya, var de enten falske eller pottsure, veit ikke hva jeg liker minst jeg?
Hvis man bestiller en tur, bussbillett, et eller annet i Asia, så er det ikke spørsmål om alt er i orden, om det er noe du må fikse selv som for eksempel taxi fra ferjekaia til busstasjonen, for det er fiksa. Og er det ikke det, får du all informasjonen du trenger. De veit virkelig hva de driver med. Til og med i land som Laos. Jeg er utrolig imponert over det! Men så kommer man til Fiji, hvor turister er mye mer vanlig, også klarer de altså å gjøre alt halvveis. Jeg måtte spørre og grave og fikse selv, jeg måtte betale ekstra for ting som ikke blei nevnt, jeg fikk ikke ting jeg var blitt lovet, og han som skulle hjelpe meg var ikke der når jeg trengte han. Fiji-time kaller dem det, at ting går sakte og at man ikke skal stresse. De har det samme fenomenet i Laos og kambodja og, men de skryter ikke av det, de bare er sånn. Og nå kommer jeg til det verste: de stjal klærne mine! Etter en fuktig kveld, våkna jeg og kunne ikke finne klærne fra dagen før. Gutta jeg sov på rom med hadde dratt fra øya, så til slutt måtte jeg bare innse at en av de hadde klart å ta det med i sekken sin da de pakka siden de hadde klær OVERALT i rommet. Dagen etter gikk jeg til resepsjonen for å kjøpe wifi, som jeg gjorde hver morgen, og tror du ikke dama som satt der hadde på seg toppen min?! Hu mente den var hennes og at hu hadde kjøpt den i Nadi, men jeg sjekka, og det finnes ikke HM på Fiji (bombe), så jeg gikk tilbake og sa at den toppen er nok min! Vent litt, sa hu, og forsvant. 10 minutter etter på stod hu på et hjørne og vinka meg bort. Hu var sååå lei seg. Ei av vaskedamene hadde funnet toppen og trodde jeg hadde reist, så de gav den til henne. BULLs***! For toppen lå sammen med en shorts og en bh også, og da jeg spurte om det, tok det to minutter før jeg hadde fått det tilbake også! Nei, jeg er skikkelig skuffa..En fyr ble også frastjålet mobilen sin. Folk altså!
Men, tilbake til Australia og Melbourne :D Idag er det fredag og jeg skal være her til og med onsdag. Planene er ikke store; litt sightseeing, shopping (må finne bursdagskjolen :D), en(da en) tur til frisøren og kanskje møte Alex. Det var han jeg reiste med i Laos, da hostellet tok fyr, remember? Hadde vært super koselig, så håper vi får til det :D Nei, nå må jeg komme meg ut i sola!
- comments