Profile
Blog
Photos
Videos
Vandaag hebben we gemerkt dat het regenseizoen langer aanhoudt dan gebruikelijk: regen regen en nog eens regen!! Echt non stop sinds gisteravond valt het met bakken uit de lucht. De voorspelling is gelukkig dat het over een paar dagen beter wordt, dus daar gaan we gewoon vanuit!
Gisteravond hebben we onze groep voor de komende 3 weken ontmoet. Veel verschillende mensen (oa getrouwd stel, jongeren, maar ook wat ouderen). Ze komen allemaal uit Engeland, Australie of Ierland, wat het soms wel lastig maakt voor ons om hun te begrijpen. De interactie gaat heel erg snel, omdat engels hun moedertaal is. Maar 1 op 1 gesprek gaat prima en we hebben genoeg aanspraak.
Vandaag zijn we naar de Monkey Temple in Swayambhunath gegaan (20 min rijden vanaf Kathmandu). De tempel doet zijn naam eer aan, want er waren heel veel apen, die Hilde een beetje griezelig vond :). We werden gewaarschuwd geen plastic zakjes oid open te maken, want ze pakken het meteen af. Ook moet je goed op je camera letten!
(Ok, de computer valt steeds uit door oververhitting. Dit is nog een pentium 4... Tja we zijn wel in nepal. Dus we zien hoe ver we komen. Dit is overigens waarschijnlijk voorlopig de laatste keer dat we internet hebben!)
Bij de apentempel staat een grote stoepa, heel groot/hoog en versierd met goud. De ogen van budha, die alles ziet, zijn aan alle kanten geschilderd. De stoepa heeft 13 verdiepingen, gelijk aan de 13 fasen van meditatie. De plek is heilig, maar tegelijk ontzettend vies (apenstront). En overal staan toeristische kraampjes waar gebedsmolentjes te koop zijn.
Je had een ontzettend mooi uitzicht op de vallei van Kathmandu, maar door de wolken viel er jammer genoeg niet zoveel te zien. Daarom hebben we de rest van het programma van vandaag ook verplaatst naar morgen, dan wordt beter weer verwacht!
We hebben heel veel zin om morgen de stad uit te gaan!!
- comments
papa en mama Het is een hele kunst om te voorkomen dat er geen apen op je schouder gaan zitten... Wat zouden die apen nou met je camera kunnen of willen doen? Hopelijk heeft het jullie niet belet om de stoepapoepa goed te kunnen filmen? Kun je niet zo'n aapje meenemen? Rare jongens die Nepalezen...zou Obelix zeggen. Maar dat zullen Nepalezen ook van Nederland zeggen; doe normaal man! (grapje, leg ik wel uit als jullie terugkomen..) Die regen is in elk geval heel herkenbaar. Hoewel het nu (26 sept) net een weekje mooi weer in Nederland belooft te worden. Ben benieuwd hoe de natuur daar is. Fijn om zo een klein beetje met jullie mee te mogen reizen. Veel pleziet straks bij de trekking-activiteit! liefs papmam
Marian hey meiden! Leuk om jullie verhalen te lezen! Zo te zien is het allemaal goed gegaan met de apen, jullie hebben ze blijkbaar niet in de ogen gekeken, want das niet best ;) Wel een raar idee, dat jullie zo aan de andere kant van de wereld de wereld aan het ontdekken zijn en ik steeds dichter bij de co-schappen kom. Veel plezier met de trektocht met de groep! Liefs Marian
Shing Qiao Hey! Leuk om te lezen hoe jullie reis verloopt! :D pas goed op jezelf en maak vooral maar veel foto's! ;) Eten jullie ook 2/3 warme maaltijden per dag? Iig veel plezier verder en pas goed op jezelf! ;) Lfs!