Profile
Blog
Photos
Videos
Saa er det blevet tid til en opdatering fra os gladsaxe boender :D
Her er utrolig flot paa Phi Phi.. Vandet er helt klart :)
Desvaerre har vi vaeret uheldige med vejret - to af dagene har det bare regnet none stop! Det eneste vi lavede de to dage var, at lase i vores boeger og hoere musik paa vores lille fine afspiller - doed sygt!
Men da vi vaagnede i morges skinnede solen - JAAA! :D Vi troede ikke helt paa, at det ville holde, saa efter morgenmaden gik vi lige op og tog os en lille morfar ;) Ved middags tid tog vi paa stranden og ih hvor var det bare dejligt! Endelig kan vi faa lidt sol! ( Det maa have vaeret fordi du havde os med i din "aftenboen" mutti - fortsaet endelig med det, hihi :P )
Vi havde haabet lidt paa. at vi kunne have kommet paa en baadtur her fra Phi Phi af, men da vejret jo som sagt ikke lige har vaeret med os, har vi taenkt os og tage en tur fra Krabi af.
Ellers har vi faaet en masse massage, mens vi har vaeret her! :D :D Skoent skoent! I morgen tager vi videre til Krabi (og vi krydser fingre for at solen skinner der ! )
Fhun dee ka --> Julie & Nanna <3
- comments