Profile
Blog
Photos
Videos
Ucensoreret!!!
Laangt fra Dolce og hoeje haele….
Ingen har levet fuldkommen uden at have proevet - one night in Bangkok!
Vi fik gjort os laekre, paa ingen tid- det er bare saadan noget vi kan.
Ditte og Lines simple life har betydet at Dolce og de fraekke hoeje hale paent maatte blive hjemme I skabet! Men paa med shotsene og klip klapperne og afsted mod det beroemte Backpacker omraade #Khaosan Road#.
Vi startede aftenen paa en hyggelig sing a long bar, hvor en fraek Lespende thai Dude sang, akompagnieret af Guitar, - udelukkende love songs som fx no woman no cry og Baby can i hold you tonight! Line overvejede I et split sekund at proppe hans irriterende guitar langt ned I halsen paa ham, men kom fra det igen, da de foerste Pina ColadaZ blev sat paa bordet!
En drink kostede 80 bath = 10 kr. Vi blev enige med os selv om at denne aften kun kunne blive fantastisk, 4 pina coladas, en mojito og to grosse oel, og saa var vi klar til at fyre den af paa diskotek.
... Men saa sker det..paa vejen mod the club bliver Ditte draget mod en anden coktailbar, hvor Dittes nye bedste ven/veninde arbejdede. Hun havde allerede spottet personen tidligere paa aftenen, men efter nogle genstande var det svaert at holde sig vaek laengere. Bam kaldte han/hun sig,. Vi ved ikke rigtigt om vi skal omtale personen I han/hun eller intet koen!? For Bam er en af Thailands mange She-males, nogle fraekke typer der forstaar sig paa at se mere feminine ud, end de fleste kvinder..
Bedste venner blev de. Og isaer efter en strawberry dauquiri eller 2 J! Perfekt!
Vi spottede - The Club - paa den anden side af gaden, og taenkte hvorfor ikke… Klubben i Koebenhavn er ikke ligfrem ,the favorite, men selvfoelgelig skulle stedet lures af.
Da vi kom derind sad der to ludere og en lommetyv.. altsaa ingen andre mennesker end de 3 sleske fyre der normalt begiver sig ud. Vi bestilte flere drinks, og fik det pludselig meget sjovere. Der gik ikke langt tid saa var staedet fyldt til bristepunktet, det skete hurtigere end at laere en sexet thai fyr at sige #roed groed med floede# Det gik ikke rigtigt op for os foer at samtlige vestlige fyre var naermest tildaekket af liderlige thaikvinder og der blev baade kysset og pillet til den store guldmedalje.
Vi foelte os helt udkonkurreret, men der gik ikke laenge foer de vestlige fyre fik oeje paa vores klip klappere og boed os op til dans. Den beroemte cirkel blev lavet og saa var det battle tid. Sort laekker snack versus Line, den halte pige med det daarlige knae.
Det slog hende dog ikke ud og efter en Booty shake, var der ikke noget at goere slaget for ham var desvaerre tabt og Line vandt en oel og et kys og et til og et til..
I mens alt dette skete var Ditte blevet budt op til dans af gammel fyr + 50 aar.. men selvom Line var bussy med andre ting fik hun et par gode shoots af manden og Ditte i faerd med en ny shake that booty konkurrence... selvfoelgelig vandt den gamle gris!! Haha..
Ditte bliver efterfoelgende redet af en svensk snack snack som har faaet et godt oeje til hende paa dansegulvet. De faar sig en god snak om livet og han laerer hende nogle thaiboxing tricks.. Line har I mellemtiden faaet loesrevet sig og har kastet sig i armene paa en italiener fra Milano.. han var lidt fra macho, saa da hun spottede sydafrikaneren Lyell som egentlig saa meget godt ud i moerke :-), fik de sig en god snak, han var lige kommet til byen og havde ikke noget sted at bo, saa Line spurgte ham om han ikke ville laane vores sofa...
Ditte havde desvaerre glemt at faa noeglen med sig, saa det endte med at hun fik en hel fan club, mens hun ventede uden foran hotellet.
En god bytur blev det til og nogle forfardelige toemmermaend dagen efter perfekt!!!!
Lyeel havde i mellemtiden faaet booket sig et vaerelse og vi saa ham aldrig mere troede vi...
En uge efter, praecis i dag d. 18/10 lykkedes det os at moede ham paa den lokale internet cafe!! Line sidder overfor ham nu... og det kunne ikke blive mere akavet!
I hoerer selvfoelgelig snart fra os igen!
- comments