Profile
Blog
Photos
Videos
Saa er jeg endeligt naaet frem! Damn en tur, men kaeft hvor er det fedt at vaere landet. Flyveturen gik uden problemer, andet end jeg ikke kunne sove i flyveren. I Hong Kong maerkede jeg varmen rigtigt, da jeg traadte ud. Den lagde sig paa en over var vildt klamt, men os meget nice naar man taenker paa hvad jeg forlod af vejr, :). Turen til Australien var vildt smuk, i og med jeg floj over nogle af de tropiske oer der ligger, tror det var fillipinerne, fantastisk! Da jeg naermede mig Sydney var der meget skyet og det regnede. Modte flere super sode mennesker, som jeg talte med, specielt en britte og tysker, som rejste alene.
Det hostel hvor jeg bor er ikke det reneste, men her er hyggeligt nok! Der er kakkerlakker og rotter i Sydney, saa jeg skal huske at lukke doren naar jeg sover, selvom man mest af alt har lyst til at lade den staa aabent, her er mega varmt. Thomas havde den anden dag set en stor fugleedderkop paa gaden. Saa det skal nok blive spaendende, :D.
Haaber alt er vel der, for det er det her!
Hygge hygge!
- comments
Christopher Lyder hyggeligt :) Er slet ikke misundelig! Lige udover de der creeps! Australien har jo alle kryb, deeejligt ;)
Handing Syns ikke du har nogen hat på de fine billeder???
Andreas Hehe hatten kommer Malene, de blev lidt vaade da det pludseligt begyndte at regne, :)