Profile
Blog
Photos
Videos
Als backpacker in Azië zijnde boek je meestal van tevoren geen accommodatie, je komt in een plaats aan en zoekt lokaal gewoon een Hostel. Vanaf de luchthaven in Indonesië zei ik tegen de taxichauffeur drop me maar gewoon in het centrum dan vind ik wel wat. Na flink onderhandelen een goeie prijs voor een taxi gekregen en deze heeft mij in het centrum gedropt. Ik kon in het centrum nergens een hostel vinden en alleen maar kamers good 1/2 personen, de prijzen hiervoor vielen wel mee maar als alleen reizende backpacker zit je liever in een hostel omdat je dan mensen ontmoet. Heb toen bij een restaurant met wifi wat gegeten en een hostel gevonden via internet, daar aangekomen en in gecheckt. Hier bleek dat alle mensen erg gezellig waren en die eerste avond ook meteen goed wezen stappen in een grote club.
Ik had het idee om een pakketje naar Nederland te sturen omdat mijn backpack aardig vol raakte en ik mijn warme kleren niet meer nodig zou hebben. In een surfwinkel outlet kwam ik een hele mooie compacte tas tegen en toen kwam ik op het idee om mijn "grote" backpack helemaal naar huis te sturen en die kleine tas te kopen en daarmee door te reizen. De eigenaar van het hostel was toevallig een Nederlander (jeff) en die zei dat je goedkoop bij een adresje die hij wist pakketjes kon sturen, geregeld dacht ik dus.
Naar de surfwinkel gegaan, tas gekocht en mijn andere tas met de spullen die ik ook naar NL wou sturen op naar het adres wat Jeff mij gegeven had. Eenmaal daar aangekomen werd er mij verteld dat het te klein was voor zeevracht en met luchtvracht moest en dat ging mij even 200 US dollar kosten. Daar zat ik dan met mn mooie idee en 2 tassen.. terug gegaan naar het hostel en hun hebben mij geholpen en uiteindelijk bij het lokale postkantoor voor een normale prijs mijn tas naar Nederland kunnen sturen.
Het was erg gezellig met de mensen in het hostel en we hebben toen met een groepje van 6 man besloten samen naar de gili eilanden te gaan. S'avonds wezen stappen met de hele groep en aan het einde was een jongen beroofd, dit gebeurde daar veel hadden we al gehoord en helaas ook bij hem. De volgende morgen vroeg met de boot naar gili trawangang gegaan met 6 mensen en hier 4 dagen op het eiland verbleven, het was een heel erg toeristisch eiland en hier was het ook volledig op ingericht. Er was wel elke avond een lokale food market waar je heel goedkoop en lokaal kon eten.
Toen we over het eiland liepen zag ik bij een duikschool een advertentie dat ze daar de Nederlandse koningsdag vierden, ik was wel benieuwd en hier s'avonds ook even gaan kijken. Het was een duik school met een Nederlandse eigenaar en er werden Nederlandse spelletjes als spijkerpoepen en koekhappen gedaan, was erg grappig. Hierna ben ik weer naar het grote eiland Bali vertrokken en hier een aantal dagen achter elkaar elke dag gesurft en veel wezen stappen.
Op mijn laatste avond liepen we richting de taxi en kwam er ineens een local naast me staan en die sloeg z'n arm om me heen, ik had meteen door dat die iets wou en ik zag dat die zijn hand in mn broekzak wou steken. Heb toen zijn hand weg getrokken en hem een flinke duw gegeven en hij schrok toen zelf geloof ik ook zodat die braaf weg liep. Ik wist dat dit veel gebeurde en had gelukkig geen belangrijke spullen bij me ook maar blij dat ik het toch door had.
De bestemming hierna was Kuala Lumpur, hier ben ik s'avonds aan gekomen en in totaal 3 dagen gebleven, een echt grote stad met veel culturen waar als toerist (vond ik) niet zo heel veel te doen is. Van verschillende mensen had ik gehoord dat langkawi DE plek was om heen te gaan in Maleisië, hier ben ik dus vervolgens naar toe gegaan.
Na 7 uur in de bus gezeten te hebben met een volle boot de heftige zee op richting het eiland. Veel mensen werden zeeziek en ik moet zeggen, een vrouw in een burka die moet overgeven ziet er grappig. Ik ben inmiddels 5 dagen op dit eiland en vertrek morgen naar de eilanden in Thailand. Dit eiland op langkawi is een duty free eiland, ik heb nog nooit zulke goedkope prijzen gezien voor alcohol, tabak etc. Ik ben hier met de scooter rond geweest op het eiland en vandaag met een tour wat mooie plekken gezien wat leuk was. Morgen vroeg op staan omdat er 2 boot ritten en een lange busrit voor de boeg staan!
Groeten!
Marco
- comments
Dennis Tof on te lezen en maak er wat van in je laatste weken vol vrijheid en plezier.
Helen Het is maar goed dat jij weet hoe doortrapt ze zijn om je te beroven. Meer kan je er niet tegen doen. Het surfen begin je wel erg leuk te vinden! Heb je al nieuwe Indo-gerechten als favoriet? Enrico zit in Engeland met school, dus wij hebben alle tijd om al jouw films te bekijken.Geniet nog lekker, veel plezier in Thailand! Groetjes, Helen en Chiel
Christiaan Haa Marco, haha zo te horen begint het reizen je nog lang niet te vervelen! Vet man om dat te lezen!!;) gr. Christiaan
Walter en Maria Hoi Marco, bedankt voor de mooie reisverhalen, af en toe begon het bij ons ook weer te kriebelen om gewoon een rugzak te pakken en eropuit te gaan naar verre landen. Hiermee heb je een ervaring (en vrienden) opgedaan die je je hele leven niet meer zal vergeten. Geniet er nog een paar dagen van en een behouden thuiskomst gewenst.