Profile
Blog
Photos
Videos
oppholdet i pushkar ble avsluttet med en fantastisk kameltur i orkensolnedgang. vi e mye mer begeistra for kamel enn elefant, og har funne ut at EN kamel bare koste 2000 norske riksdaler. kamelene ar arbeidsdyr uten like, og taaler mye... tillogmed kulde. vi har derfor valgt aa sende en til gratangen og en til kjollefjord ettersom dere sliter saa faelt med snemokking i disse dager. kamelene trenger kun 20 liter vann om dagen og et par kilo gress en gang i uka. lykke til!
forresten er kameltrav aa anbefale. veldig behagelig om varigheten ikke overstiger 2 timer.
vi har naa forflyttet oss 7 timer i bil sorost over. mest paa grusvei, og vi er redde for at vi har utviklet en form for lungesykdom etter aa ha pustet inn stov halve distansen. her i rathambore nasjonalpark er det stort sett ingenting aa gjore forutenom en tigersafri som vi skal paa i morgen og i overimorgen. vistnok er det ganske umulig a se tigrene, men vi foler vi har flaxen paa var side :-) safarien varer i 3 timer der vi blir fraktet gjennom jungelen i en buss uten tak.
ellers er det rimelig varmt paa dagan, men iskaldt paa nettene, og sekkan e ikke pakka for det her. i gaar kjopte vi oss ullesta paa markedet saa vi skulle faa sove skikkelig. vi glede oss til aa komme til varmere strok.
vi legger ut flere bilder etter tigersafarien i morgen.
marte & christina
- comments