Profile
Blog
Photos
Videos
IJsland
Het was echt super tof dat toen ik aan kwam op het vliegveld van Ijsland Gertje daar al op mij aan het wachten was.. Ondanks de lange vertraging die ik had kon onze dag al niet meer stuk..
Daarnaast was het ook nog eens Independenceday in IJsland.. Dus groot feest overal en wij er middenin in Reykjavik.. Na een paar baco's in het hostel zijn we op pad gegaan.. Beetje banjerren door de stad heen kroegjes in en uit.. En gewoon genieten.. En wat wel heel apart is.. Het bleef maar licht buiten.. Zelfs toen we rond een uurtje of 3 huiswaards gingen was het nog gewoon licht..
De tweede dag hebben we goed onze katers uitgeslapen en in de namiddag zijn we een boot opgegaan om walvissen te gaan spotten.. Op de boot vertelde ze ons dat het die middag erg goed was geweest en dat ze wel 4 walvissen hadden gezien.. Toen wij op zee waren kon de tour begeleiding hun geluk niet op.. Zoveel walvissen hadden ze dit hele jaar nog niet gezien.. We hebben er ongeveer 40 gezien.. Het waren Minke Whales.. Het leek boven water een beetje op grote (ongeveer 10 a 11 meter) dolfijnen..
En IJsland bestaat uit meer dan alleen Reykjavik.. Dus Gert en ik hebben een auto (4x4) gehuurd voor 48 uur.. Dat was echt een heus spektakel.. We kwamen op de mooiste plekken terecht.. We begonnen bij een national park waarbij de Europese en de Amerikaanse aardplaten bij elkaar kwamen en daar ook een mooie waterval gezien.. Maar vanaf dat moment werden de watervallen alleen nog maar mooier en groter.. De volgende stop waren de Geisers.. Ja want wat is Ijsland nou zonder geisers.. Er was daar 1 Geiser die elke 10 min water spuit.. Bizar om te zien.. Daarna was toch wel 1 van de mooiste watervallen aan de beurt.. Gullfoss.. Ook hebben we nog een vulkaar krater gezien en nog een aantal andere watervallen een waar je achterlangs kon lopen.. Heel mooi.. Ook zijn we nog een groot stuk off road gegaan met de auto.. Door rivieren heen gereden met de auto af en toe wel tot een meter diep.. En de gladsjer gezocht van de vulkaan die vorig jaar de problemen had veroorzaakt bij het europese vliegverkeer.. S nachts om 3 uur zijn we nog een waterval gaan bezoeken want ja dat kon met 24 uur licht per dag en daarna een paar uur in de auto geslapen.. Toen de ochtend daarna weer bijtijds op en wakker geworden tijdens een duik in een meer met allemaal ijsschotsen.. Wat trouwens ook heel mooi was en de ijsblokken stroomden langzaam richting de zee.. Toen weer een groot stuk verder gereden want we wilden Ijsland in 48 uur rond dus dan moet je af en toe ook haast maken.. De volgende stop was weer een mooie waterval.. Verder ook wat Fjorden gezien langs de weg.. De volgende stop weer een waterval betrof de grootste waterval van Europa (Dettifoss).. Ook nog wat Zwafel bronnen gezien die avond en een flinke wandeling gemaakt een berg op.. Ook een vulkaan bezocht daar en daarna vast gezeten met de auto in de sneeuw.. Wat ons wel heel erg zenuwachtig maakte maar na 10 min en heel veel grind neer te leggen konden we uiteindelijk weer verder rijden.. Op na een natuurlijke warm water bron waar we even konden chillen dat hadden we namelijk wel verdiend.. Daarna verder gereden tot we moe waren rond 2 uur snachts.. Toen werden we weer wakker om 6 uur en weer verder gereden.. Wat zeehonden gespot en daarna terug richting Reykjavik.. Lang verhaal kort 1850 km in 46 uur incl slapen en sightseeing.. Was volgens mij wel een klein recordje voor de ronde van IJsland..
Om IJsland geheel relaxt te kunnen verlaten hebben Gert en ik de laatste dag doorgebracht in de Blue lagoon en ons zelf verwend op een silica maskertje en daarna op een heerlijk vis buffet..
De dag daarna was de dag dat mijn verhalen en avonturen tot een einde kwam.. 22 Juni.. Wat ik wel echt heeeeel vet vond is dat er een mannetje of 20 op me stonden te wachten op schiphol.. Thnx Guys..
En alle andere mensen ook bedankt die mijn blog hebben gevolgd..
Kus en Boksie
Maarten
- comments
Ted & Marina Hi Maarten, Dit was echt het allerleukste blog. Eindelijk weer thuis met een lege rugzak maar hoofd vol ervaring. Dit neemt niemand je meer af. Langzaam aan zal het pas tot jezelf gaan doordringen.. Maar ook... up totthe future. tm
Janna Hey Maart, Laatste blog, laatste reactie van mij. Wat is IJsland prachtig zeg. Nooit goed geweten wat ik me er bij voor moest stellen. Nu wel dus! Wat is er enorm veel gebeurd tussen je eerste en laatste blog. En wat zul je enorm genoten hebben van je eerste tot je laatste dag. We zijn blij om je weer heelhuids "live" te hebben gezien! WELKOM THUIS, MAARTEN !!!!!! XX, Gert en Janna
Linda Ik heb echt genoten van al je verhalen! Wat een geweldig avontuur heb jij mee gemaakt zeg! Dat warme welkom had je wel verdient na zo'n koud laatste avontuur ;-). Hoop je snel even te spreken! Welkom thuis. Xx Linda
Ilona Hoi Maarten, Wat Is IJsland een mooie afsluiting van jouw reis!! Wat een mooie foto's! Wij hebben genoten van je leuke verhalen. Dit was zeker een reis om nooit meer te vergeten!! Nogmaals welkom thuis. Liefs Hans en Ilona. -xxx-
Gabrielle Hoi, Ik ben op zoek naar geïnteresseerden in IJsland voor mijn afstudeeronderzoek. Vul de enquête in en je helpt mij er enorm mee. Hiermee maak je ook kans op 3x een reismagazine! Dit is de link: http://www.thesistools.com/web/?id=291431 Alvast bedankt! Groetjes, Gabrielle