Profile
Blog
Photos
Videos
Heisann jenter og gutter! Sender en hilsen fra KL og Malaysia.
Her ankom vi med tog fra Singapore som var en skikkelig fornoeylig opplevelse paa foerste klasse for en gangs skyld og med mye pen natur omkring oss. Regnskogen i Malaysia strekker seg gjennom hele landet og dekker noe saant som en tredjedel av arealet. Vel ankommet KL og paa tur gjennom nok en uoppdaget by med sekk paa ryggen og proever og ikke se altfor lost ut. Tok monorail til den gyldne triangelet( en bydel i KL) og etter noe om og men landet paa et hotell sentralt og noe mer oppgradert enn resten av backpacker resortene. Mye liv og leven i byen, med noen av de stoerste rottene jeg har sett i mitt liv. Lukter litt kloakk, mye folk og fe i gatene og trafikken er ubeskrivelig, kort sagt, en storby i Asia.
Traakka rundt i byen foerste dagen og fikk med oss Petronas taarnene, KL taarnet og Times Square. Sistnevnte er et kjoepesenter med egen fornoyelsepark inne! Det stoerste shoppingsenteret jeg har sett. Slaar til og med de i Singapore med bare ekslusive butikker selvfoelgelig. Blei bondefanget av en kar som utgsa seg for aa vaere buhddistisk munk, men som selvfoelgelig ikke var det. Slapp av, ingen store tap, gikk mest utover stoltheten, fordi jeg gikk fem paa. Petronas taarnene er et spektakulaert syn uten tvil, bare se paa bildet over og om natta er det enda penere. Utover de typiske turistplassene synes vi ikke at KL hadde saa mye aa by paa saa vi bestemte oss for aa pakke sekken og ta nattbuss til Kuala Teringanu som ligger halvveis opp paa oestkysten av den malaysiske halvoya.
Paa bussholdeplassen fikk vi et innblikk av en annen asiatisk skikk, ting gaar ikke som de skal. Bussen skulle ha kommet klokka 22.00, men ankom ikke bussholdeplassen foer 23.30. Det gav oss muligheten til aa hilse paa en delegasjon av studenter som holdt til i KL og opprinnelig holdt til i Nigeria og Kenya. Flotte gutter som vi uten at vi visste da skulle faa moete igjen. Etter mye om og men satte vi oss paa bussen og begynte ferden mot Teringanu.
- comments