Profile
Blog
Photos
Videos
Da har jeg forlatt sapa for hue. For å komme hit har vi kjørt to nattog og hatt en dag i hanoi og en halv dag i lau cai.
Vi dro fra sapa kl. 2 til lau cai for å se byen til mr. Ha. Det var nyttårsaften så nesten ingenting var åpent. Det som var åpen koster det masse for. Vi kjørt mini buss for å kunne se litt av lau cai. En trang opplevelse. Veien var svinget og det gikk rett ned. Fram kom vi til slutt. Iau cai så vi oss rundt. Det var litt mennesker og trafikk. Nesten alt var stengt. Vi gikk hjem til mr. Ha det var hyggelig vi traff hans kone og foreldre. De var søt og hyggelige. Videre gikk vi til blomster markedet som det var mest trær og annet nyttårspynt. Videre gikk vi til en elv for å se inn til Kina. Der to elver møtes lå en halv øy som var starten på Kina. så gikk vi tilbake til restauranten. Turen tok ca 2 t og etterpå satt vi på restaurant og vent på middag og vårt første nattog. Kl 9 gikk det. Jeg delt med Simon, maria og nils. De hadde kjøpt inn øl til alle for å feire nyttår. Vi klarte å trykke 13 personer inn hos oss. Det var hyggelig, men veldig trangt. Noen tok festen litt lenger så kl1.15 sa jeg stopp. Ikke så vi noe fyrverkeri heller. Vel vi hadde morsomt for det. Vible ttilsluttet 5 personer i en 4 mans kupé. Jeg delt med en det var trangt tror jeg sov kun to timer den natten. Vel fremme hadde vi en stresset guide som ikke ønsket å ta seg av oss, siden det var nyttår. Vi kom oss på hotellet hvor vi hadde frokost og der ble. Noen leide rom, noen så på tv. Jeg så på tv og gikk en tur med noen av jentene rundt innsjø for 3 gang. Så ble Julie og marina og jeg igjen også på tv frem til middag. Vi skulle igjen på al fresko godt mat og vi kan tegne. Jeg må si jeg slet hele dagen av søvnmangel å jeg gledet meg til å sove på toget. Kl 7 gikk det og jeg delte med de samme som sist. Heldigvis hadde vi en rolig natt. Jeg sov fra åtte til sju. Vi ble plukket opp av folk fra hotellet og fikk frokost. Deler nå rom med marina. Vi spiste lunsj ut og traff vår nye guide mr Hung. Han virker god. Vi har sett det citydal den forbudt by her i hue. Der en enkel fyr fulgte etter oss. Byen var i ferd med å bli bygget opp i igjen etter to kriger. Etterpå dro vi til en pangoda og jeg traff på de første norske her nede. De var en gruppe på24. Det var supert å kunne snakke med noen norske igjen. Selv om danske mobbet meg for det. Ja ja hyggelig var det. Forresten har vi nå blitt 16 igjen. De andre vente på oss her i hue. Nå ligger jeg på senga og venter på middag kl 7 og skal snart gå å spille kort med Sandra.
Tempraturene er mye bedre så nå skal vi bli brune. Håper alt er bra hjemme Gratulerer anna fra meg:)
- comments
linn kristin Hei. Så mange fine bilder, ser ut som om du koser deg. Børte lurte på om du har funnet deg en danske, en som går igjen flere ganger... He, he. Du må kose deg masse videre, pass godt på deg selv. Hilsen fra store og små i Vrådal, ask og johnsen.
Mariann Hei Ann Louise, Jeg savner deg !! sier Anna...Skulle ønske du hadde kommet tilbake IDAG !! Vi andre savner deg også,men er kanskje bittelitt misunlige på alt det morsomme det ser ut som du opplever - vi drømmer oss bort i bildene dine.Håper føttene er bra igjen etter fjellturen!? Fortsatt god tur , klemmer fra kystfolket :-)