Profile
Blog
Photos
Videos
Yo,
Is weer even geleden dat ik iets op mijn blog heb geplaatst. Dat kwam voornamelijk omdat er geen global gossip internet cafe in de buurt was. Maargoed we zijn na Melbourne doorgereden op de great ocean road, dat is een weg recht langs de kust over en langs de bergen. Het was niet al te mooi weer maar toch een hele mooie route. We hebben die avond doorgereden en zijn ergens langs de weg gaan slapen in de auto. Het was niet een groot succes maargoed het bespaarde ons weer wat geld :p. Toen zijn we weer ver doorgereden tot een vaag klein gehucht aan een soort half drooggevallen meer, maargoed we waren moe en besloten daar een dag extra te blijven. Toen zijn we verder gereden naar Victor Harbor en zijn daar 4 dagen gebleven, het was een leuke camping met een leuk stadje en we hebben daar ook nog in de lokale bioscoop een film gekeken: Peter jacksons: Percy and the lightning thief. Helaas kwam er halverwege ons verblijf daar een hele school aanzetten en ons rustige veldje was al snel bezaaid met kinderen en tenten. Die laatste dag zijn we ook nog naar een wildlife park gegaan waar de kangaroo's om je heen sprongen. We hadden ieder een zakje eten gekocht want je mocht ze voeden, dat was erg leuk ze kwamen om je heen staan en hielden voorzichtig je handen vast en begonnen eruit te eten. Het was echt een hele leuke ervaring.
Na dus 4 dagen zijn we doorgereden naar Adelaide, daar vonden we een mooie camping met een zwembad en het lag aan het strand dus dat was al genoeg voor ons om te beslissen :P. Het was echt een heel mooi strand met een lekker warme zee. We zijn na het opzetten en even snel zwemmen in de zee meteen het centrum ingegaan. Vreemde stad was het eigenlijk, bijna geen hoge gebouwen en op elke straathoek stond wel een mafkees te schreeuwen of om rare dingen te vragen :D. Verder was het wel een mooie stad maar het zwembad was soms net even wat aantrekkelijker.
Na 2 dagen besloten we de outback in te gaan. Die ochtend meteen de auto ingepakt en voorraden ingeslagen, we hadden voor 10 dagen eten en water gekocht en een 2e jerrycan voor benzine. We zijn doorgereden naar Port Augusta en er doorheen gereden na een korte pauze. Vanaf Port Augusta was het een en al droogte, vreemd genoeg waren er nog wel overal een soort struiken maar verder was het steen en zand. Onderweg kwam er soms nog wel iemand voorbij gereden maar erg druk was het zeker niet. Die hele dag verder gereden naar Roxby Downs en daar nog net een camping kunnen regelen. Die volgende dag zijn we doorgereden naar William Creek, dat is een kleine stop ergens midden in de woestijn. Een nadeel alleen was dat de weg een soort grint/zand pad was door de woestijn waar weinig mensen doorheen reden. Het was erg stoffig en vreselijk om te rijden het was ongeveer 300 Km doorheen naar William creek. Eenmaal daar aangekomen zijn we gaan bijtanken want er was een soort kroeg maar helemaal shovel zag het er niet uit :P. We besloten niet veel langer over die wegen te rijden en kozen de weg naar Coober Pedy dat was alsnog zon 160 Km. Alleen deze weg was helemaal verlaten en zijn de hele weg niemand tegengekomen. Er zaten gaten en geulen in de zandweg van rond de 40 cm dus hard konden we er niet rijden en het was behoorlijk eng op sommige momenten. Eindelijk na ongeveer 2,5 uur waren we in Coober Pedy aangekomen ( dat is het opaal mijn stadje van AU ). Het was er heet en nog stoffiger dan de woestijn dus we zijn weer doorgereden naar Marla. We dachten dat het een stadje was maar het bleek een oud vies benzinestation te zijn. Dus ook daar zijn we hard doorheen gecrossed, Rond 12 uur in de avond bij een vage gratis camp site. Het zat er vol met sprinhanen en was een groot vliegen paradijs.
De volgende ochtend was warm en we werden daar voor gek verklaart omdat we geen vliegen netjes om ons hoofd droegen. Dat bleek niet een verkoop smoes te zijn want we werden letterlijk belaagt door de vliegen. We zijn snel doorgreden naar Uluru de heilige berg van de aboriginals. Het was er mooi maar de vliegen waren niet te harden en het was er niet normaal heet. We hadden niet veel tijd meer over en om naar Kings Canyon door te rijden was veels te ver dus zijn we doorgereden naar Alice Springs, de grootste stad in de outback. We hadden snel een camping met een zwembad gevonden en hebben niet veel meer gedaan want we waren kapot.
Vandaag zijn we de stad ingegaan en in het zwembad gelegen, morgen gaan we weer verder rijden richting Cairns wat nog een behoorlijke afstand is van ongveer 2200 Km en er zitten weinig steden tussen dus dat zal nog even afzien zijn.
Maargoed groetjes aan iedereen en hoop over een week weer een verhaaltje te kunnen schrijven.
- comments
René Goed verhaal, jammer dat ik de anderen al gelezen had. Alleen hier zijn de foto's stukken beter als bij de rest. Nu krijg je een beeld wat jullie doen of beter gezegd ook niet doen. Veder heb ik het idee dat jullie elkaar nog niet de hersens inslaan en dat is al weer meegenomen. Ga zo door het wordt alleen maar leuker. !!! Even wat geld verdienen en dan weer verder. gewoon super leuk.
Beer Hee Alex, leuk verhaal! Ik zal het ook maar bij jou zetten aangezien jij volgens mij wat verstandiger bent dan Steef en Ro :P Hebben jullie je olie en remvloeistof etc al een keer gecheckt? Ben blij dat jij wel wat foto's upload! Ziet er leuk uit. Groetjes, ook aan Steef en Ro. Beer
joan hallo Alexander, leuk om te lezen wat jullie allemaal gedaan hebben, had me niet gerealiseerd dat het zo warm zou zijn en dat er zoveel vliegen zouden zijn. is het niet mogelijk om vliegenhoedjes te kopen? ik denk dat jullie ze misschien verder nog nodig hebben. Tenslotte ligt Cairns nog dichter bij de Evdenaar, maar misschien heb jullie daar door de nabijheid van de zee minder last van. Hoop dat jullie nog wel onderweg naar Cairns ergens een redelijke camping tegen komen. Want in een of twee dagen helemaal naar Cairns is wel veel lijkt me. Ben in ieder geval benieuwd naar jullie verhalen verder. Tot de volgende keer.
ingrid Wat een avonturen.!! Leuk joh. Zo zie je wel een hoop van australie. Zelfs de oudste oorspronkelijke bewoners van het land . Wonen die in reservaten ? Dacht het wel he.? Flitsend dat je nu een goede auto hebt. Heb je wel lekker geslapen met die sprinkhanen om je heen ? Veel plezier verder en groetjes van ons.
Timo Hee, ik dacht dat jullie ook in die stadjes een beetje geld zouden gaan bijverdienden, maar wat ik lees is dat jullie alleen maar reizen. Naja lekker dat je zoveel kan genieten en dat je het naar je zin hebt. Zo te horen houden jullie het nog wel even vol :) Groeten, Timo